Montované haly

Montované haly

Montované haly v současné době představují moderní způsob výstavby především průmyslových, výrobních, skladových či administrativních budov nebo nákupních center. V poslední době se rovněž prosazují ve školství při výstavbě tělocvičen.

Plánujete
výstavbu haly?

Kontaktujte nás

Více o montovaných halách

Co je to vlastně montovaná hala? Jde o jednoduchou budovu, která se staví přímo v místě určení z prefabrikovaných prvků. Výhodou je nejen extrémně rychlá výstavba, ale také nízká cena nebo možnost přizpůsobení požadavkům zákazníka.

V dnešní době lze s pomocí prefabrikovaných konstrukcí postavit velmi odolnou stavbu s dlouhou životností a s různými možnostmi využití, která dokáže nahradit sklad, prodejnu nebo jakýkoliv jiný typ budovy. Přečtěte si více o montovaných halách HalyComp.

Hlavní důvody PROČ zvolit montovanou halu:

 • Rychlost výstavby
 • Finanční úspora
 • Suchý proces výstavby
 • Flexibilita a variabilita řešení
 • Možnost dodatečných úprav i v budoucnu
Montované haly - Hlavní důvody PROČ zvolit montovanou halu:

Využití montovaných hal

Montované haly jsou ideálním řešením především pro rozsáhlejší objekty. Produkty HalyComp mohou sloužit například jako:

Materiál montovaných hal

Základem našich hal jsou prefabrikované prvky. I když zvenčí všechny montované haly HalyComp vypadají v podstatě stejně, ve skutečnosti mohou být jednotlivé varianty postaveny z odlišného materiálu – a to buď z kombinace železa a betonu, nebo z oceli. Tyto dva typy se liší především hmotností a odolností.

Montované haly s železobetonovou konstrukcí vynikají vysokou nosností a odolností proti požárům. Jsou tedy vhodnější variantou pro vícepodlažní či rozsáhlejší objekty, kde je třeba zvláště dbát na bezpečnost.

Oproti tomu montované haly z oceli nabízejí výrazně lehčí a variabilnější provedení, což se odráží také v rychlejší realizaci a v o něco nižší ceně. Proto jsou ideální volbou pro libovolné prodejní haly či administrativní budovy.

Stěnové opláštění montovaných hal

Pro opláštění montovaných hal se nejčastěji používají sendvičové panely, jejichž výplň tvoří PUR/PIR pěna nebo minerální vata. Produkujeme zpravidla montované haly z PUR panelů. Aplikujeme izolační panely, které mají výborné tepelně izolační parametry a vyhoví, resp. vysoce překračují požadované normové hodnoty na izolaci montovaných hal.

Vyrábí se rovněž v různých barvách a tvarech a vyhoví tak i vysokým nárokům na design budovy.

Stěnové opláštění je standardně doplněno o klempířské lemování, které může být dalším designovým prvkem.

Izolační PUR panely

Jak již bylo uvedeno výše, skladba montované haly může být provedena z PUR panelů. Zkratka "PUR" označuje polyuretan. PUR panely uplatněné v rámci montovaných hal mají vynikající izolační vlastnosti a jsou tudíž používány k minimalizaci úniku tepla a energetických ztrát. PUR panely jsou běžně používány při konstrukci stěn, střech a podlah pro dosažení energetické efektivity budov a splnění izolačních standardů. Jejich využití zajišťuje udržení konstantní teploty uvnitř budov, což snižuje náklady na vytápění nebo chlazení prostoru.

Proč používáme pro opláštění montované haly PUR panely? PUR panely mají vysokou tepelnou odolnost, přitom se jedná o lehký a tenký materiál. Instalace panelů je nenáročná a rychlá. PUR panely odolávají vlhkosti, takže jejich izolační vlastnosti zůstávají stabilní i za enormně vlhkých podmínek. PUR panely v opláštění montované haly jsou z výše uvedených důvodů vhodným řešením pro izolování obálky halové budovy.

Střešní plášť montovaných hal

Nejčastěji se u montovaných hal používá lehký skládaný plášť ve skladbě:

 • Trapézový plech
 • Pojistná parozábrana
 • Tepelné izolace (nejčastěji minerální vata v kombinaci se stabilizovaným polystyrénem EPS).
 • Hydrofólie v tl. 1,5 mm.

Uvedená skladba střechy montované haly zajistí kvalitní tepelně-izolační parametry obálky budovy a tím nízké náklady na vytápění uvnitř. Splňuje rovněž požadavky na protipožární ochranu.

Pro odvod dešťové vody jsou ve střešním plášti montované haly osazeny vpusti do gravitační či podtlakové kanalizace.

Zajímá vás, jak naše haly vypadají v reálu? Prohlédněte si některé z našich referencí.

Výhody našich montovaných hal

Ať už se rozhodnete pro lehčí ocelovou halu nebo odolnější železobetonovou konstrukci, vždy se můžete spolehnout na tyto výhody:

 • Montované haly lze postavit velmi rychle a v krátkém čase: Předpřipravené bloky stačí dopravit na určené místo a téměř ihned lze přistoupit k samotné montáži. Unifikací těchto prvků se celý proces výrazně zrychluje.
 • Montované haly jsou vysoce variabilní: Jakoukoliv montovanou halu lze nakonfigurovat podle konkrétních požadavků klienta (od délky, šířky a výšky přes typ střechy až po počet dveří, vrat či oken). Ať už tedy máte jakýkoliv požadavek, téměř s jistotou ho lze splnit a vy na samém konci dostanete montovanou halu na klíč přesně podle svých představ.
 • Montované haly mají dlouhou životnost: V HalyCompu pracujeme s kvalitními materiály, které zajistí, že naše haly vydrží až několik desítek let. Navíc je možné je v průběhu let dále rozšiřovat.
 • Montované haly jsou nízkonákladové: Minimální náklady na výstavbu uvítá jakákoliv společnost či firma, ať už nové prostory hodlá využívat dlouhodobě nebo pouze na krátký čas. Díky spojení prefabrikovaných prvků, rychlé a jednoduché výstavbě a produktu navrženému na míru lze docílit velmi nízké ceny montovaných hal.

Vypočítejte si cenu montované haly

Výsledná cena každé haly je jiná, a to v závislosti na použitých materiálech, velikosti, zamýšlené funkci, nárocích a požadavcích na budovu i mnoha dalších faktorech. Vytvořit tedy kompletní, jednotný a na jakoukoliv realizaci platný ceník montovaných hal by bylo téměř neuskutečnitelné. 

Proto jsme pro vás připravili orientační kalkulátor cen montovaných hal HalyComp. S jeho pomocí si můžete spočítat odhadovanou cenu montované haly podle vašich představ a rovnou nám odeslat nezávazný poptávkový formulář.

Hledáte kvalitní a cenově výhodné řešení pro montovanou halu? Naše společnost se specializuje na montované haly a nabízí kompletní servis ve spojení s montovanými stavbami. Nechte se přesvědčit o výhodách, které nabízíme každému našemu klientovi ve spojení s cenou staveb.

Naši klienti nás často chválí pro naši konkurenceschopnou cenu montovaných hal. Snažíme se poskytovat kvalitní řešení za rozumnou cenu, která se vejde do vašeho rozpočtu. Cena montovaných hal tak nezatíží váš rozpočet nad míru, než jste očekávali.

Rádi vám představíme náš ceník montovaných hal, abyste měli jasnou představu o cenových možnostech. Naše ceníky jsou transparentní a bez skrytých poplatků. Ceny montovaný hal zahrnují veškeré potřebné služby související se stavbou, resp. jejím uvedením do běžného užívání.

Specializujeme se i na stavbu sportovních hal. Ceny stavby sportovních hal jsou přizpůsobeny specifickým požadavkům pro tento typ budovy a je vhodné se osobně pobavit o detailech a požadavcích, které na stavbu sportovní haly máte.

Nechte si u nás nacenit betonové nebo ocelové haly, a to za atraktivní ceny. Pokud preferujete ocelovou konstrukci, můžeme vám nabídnout kvalitní ocelové haly za rozumnou cenu. S naším ceníkem ocelových hal budete mít jasno, na kolik přesně vás stavba ocelové haly přijde.

Nezáleží na tom, zda hledáte montovanou halu pro průmyslové účely, sportovní aktivity nebo jiné využití. S námi získáte kvalitní řešení za férovou cenu. Kontaktujte nás pro více informací a cenovou nabídku přizpůsobenou vašemu zadání.

Kalkulace montovaných hal

Hledáte jednoduchý způsob, jak získat přesný odhad nákladů na montované haly? Máme k dispozici kalkulátor, přestože víme, že každý projekt je jedinečný. Ale pro kalkulaci základní ceny montované haly vám poskytne potřebnou informaci o cenových nákladech.

Nás tým odborníků provede v rámci kalkulace montované haly důkladnou analýzu vašich požadavků a navrhne odpovídající řešení včetně informace o ceně. Odpovíme vám přesným naceněním na míru vašemu projektu.

Montované haly na klíč - rychlá a bezstarostná stavba

Pokud hledáte efektivní a bezproblémové řešení pro stavbu průmyslové haly, skladu, nebo jiného komerčního prostoru, možná jste narazili na termíny "montované haly na klíč" nebo "stavba haly na klíč." Tyto pojmy označují moderní a efektivní způsob budování hal, který nabízí mnoho výhod. A my tyto výhody v podobě montovaných hal na klíč a staveb na klíč umíme pro vás zařídit.

Montované haly na klíč: co to přesně znamená?

Montované haly na klíč jsou komplexní řešení pro rychlou a efektivní výstavbu průmyslových, skladovacích, nebo sportovních hal. Tento koncept zahrnuje vše, co potřebujete pro dokončení vaší budovy a dodá vám to firma, která stavby na klíč realizuje. Od návrhu a projektování až po výrobu, dopravu, přípravu místa pro stavbu a samotnou montáž haly. To znamená, že se nemusíte starat o složité detaily a zasahovat do procesu stavby haly.

Jednou z hlavních výhod montovaných hal na klíč je rychlost. V porovnání s tradičními stavebními metodami, které mohou trvat měsíce nebo dokonce roky, je realizace montovaných hal na klíč mnohem rychlejší.

Další výhodou montovaných hal na klíč je jejich variabilita. Tyto stavby, na rozdíl od jiných, lze plně přizpůsobit různým požadavkům - můžete volit různé rozměry, výšky stropu, typy dveří, izolace a mnoho dalšího. To znamená, že můžete mít přesně takovou halu na klíč, jakou potřebujete pro své podnikání, a to bez zbytečných kompromisů.

Zvolit montované haly na klíč znamená investovat do budoucnosti vašeho podnikání. Tyto moderní konstrukce jsou odolné, energeticky efektivní a snadno udržovatelné. Díky nim můžete optimalizovat vaše provozní náklady a zvýšit efektivitu vašeho podnikání.

Pokud hledáte rychlé a bezstarostné řešení pro stavbu komerční haly na klíč, neváhejte nás kontaktovat. Jsme specialisté na montované haly na klíč a rádi vám poskytneme více informací a cenovou nabídku přizpůsobenou vašim potřebám. S námi můžete začít stavět bez zbytečných starostí a průtahů.

Jsme rádi, že jste se rozhodli právě pro nás. Všechny montované haly od HalyComp jsou realizovány kompletně od A do Z. S klientem od počátku konzultujeme každý jednotlivý detail a vždy se snažíme maximálně vyhovět veškerým jeho přáním a požadavkům a zároveň doporučit nejvýhodnější řešení na základě našich dlouholetých zkušeností.

Rádi vám vytvoříme cenovou nabídku přímo na míru. Pokud nemáte jasnou představu, kontaktujte nás prostřednictvím jednoduchého formuláře v kontaktech. Jestliže naopak víte, co chcete a co potřebujete, nechte si rovnou zhotovit kalkulaci vlastní haly. Ozveme se vám obratem s konkrétní cenou za montovanou halu a společně poté všechno doladíme k vaší spokojenosti.

Od čeho se odvíjí cena montované haly?

Cena montované haly je dána řadou faktorů, z nichž ty nejhlavnější zmiňujeme níže:

 1. Velikost haly – cena montované haly je závislá na její velikosti a objemu. Větší montované haly vyžadují více materiálu a práce, což může zvýšit náklady na výrobu a realizaci.

 2. Typ haly - cena montované haly se liší v závislosti na použitém materiálu a technologii.

 3. Konstrukce - cena montované haly se také liší podle zvolené konstrukce (např. obloukové nebo příhradové konstrukce). Každá konstrukce montované haly vyžaduje jiný typ materiálu a může mít různé požadavky na montáž.

 4. Umístění a terén - cena montované haly se může lišit podle místa umístění a terénu. Pokud je terén nerovný, může to zvýšit náklady na přípravu pozemku a realizaci montované haly. Pokud je místo daleko od výrobního závodu, mohou se zvýšit náklady na dopravu a realizaci.

 5. Doplňkové prvky/vybavení/technologie - cena montované haly se může lišit podle dodatečných prvků, jako jsou izolace, osvětlení, větrání, rekuperace a další doplňkové prvky.

 6. Doba výroby a montáže - cena montované haly může být ovlivněna i dobou výroby a montáže. Pokud je potřeba halu postavit velmi rychle, může to zvýšit náklady na práci a materiál.

Tyto faktory mohou mít různý vliv na cenu montované haly a každá situace i zadání je jedinečné. Proto pokud máte zájem o stavbu montované haly, kontaktujte nás, vypracujeme vám nacenění.

Co může navýšit cenu montované haly?

Cena montované haly může být navýšena řadou věcí. Nejběžněji se však dle našich zkušeností jedná o pár základních faktorů, které popisujeme níže.

Pokud se během výstavby projektu změní požadavky na řešení montované haly, může to vést k situacím, které mohou zvýšit náklady na materiály, práci a čas. Například, pokud se během výstavby montované haly rozhodnete změnit velikost haly nebo přidání dalšího vstupu pro manipulační techniku apod.

Během výstavby montované haly mohou nastat i nečekané výdaje, jako jsou například terénní práce pro přípravu podloží stavby apod.

Doprava modulů větších montovaných hal může být složitá a vyžadovat speciální vozidla a řidiče, což společně s přepravní vzdáleností může zvýšit cenu montované haly.

Kvalita materiálů použitých při kompletaci montované haly může také ovlivnit celkovou cenu. Řeč je o dodatečné změně kvality materiálů oproti původnímu záměru. Stejně tak, pokud je hala nadstandardně složitá, může to zvýšit náklady na práci a čas potřebný pro montáž takovéto specifické haly.

Pokud chcete zajistit co nejnižší cenu pro vaši montovanou halu, je důležité mít jasnou představu o vašich požadavcích již v prvopočátku.

Co potřebujeme pro stanovení ceny Vaší montované haly?

Pro stanovení adekvátní ceny montované haly jsou obvykle potřeba následující informace:

 1. Typ a velikost haly - je třeba vydefinovat, jak bude montovaná hala velká a jaké bude mít specifikace (například, jaké bude mít rozměry, stropní výšku, zatížení apod.).

 2. Lokalita výstavby montované haly – detaily o místních podmínkách, jako jsou přístupové cesty, povětrnostní podmínky a náklady na dopravu a instalaci.

 3. Konstrukční materiál montované haly – definovat odpovídající konstrukční materiál, který splní požadavky na pevnost, životnost a požární bezpečnost.

 4. Další specifikace – je třeba detailně určit i další specifikace, jako jsou dveře, okna, izolace, topení, vzduchotechnika, požární ochrana, osvětlení a další vnitřní zařízení.

 5. Doba výstavby – tedy Vaše požadavky na rychlost procesu výstavby montované haly.

Po získání těchto informací můžeme co nejpřesněji vypracovat nabídku a stanovit cenu montované haly. V této části procesu nabízíme možnost konzultace a poskytnutí odborného poradenství při výběru správného typu haly a řešení specifických potřeb zákazníka.

Jak probíhá stavba montované haly?

Stavba montované haly se obecně skládá z několika kroků. Prvním z nich je plánování a návrh. Na začátku procesu musí být pečlivě naplánováno a navrženo, jak bude montovaná hala vypadat, jaké rozměry bude mít, jakým účelem bude sloužit a jak bude umístěna na pozemku.

Jakmile jsou návrhy koncepce montované haly schváleny, začíná se s výrobou a přípravou jednotlivých částí haly. Poté, co jsou části montované haly připraveny, provedou řemeslníci a montéři kompletaci haly. Po dokončení montáže haly se provádí dokončovací práce, včetně instalace elektrických a vodovodních zařízení, pokládání podlah a vnitřních obkladů. Následně se provádí kontrola kvality a bezpečnosti, aby se zajistilo, že je montovaná hala připravena k plnohodnotnému užívání dle smluvní dokumentace.

Celý proces stavby montované haly se může lišit v závislosti na velikosti a složitosti haly, typu materiálů, časovém rámci a dalších faktorech.

Jaké výhody mají montované zateplené haly?

Pokud hledáte rychlé, cenově dostupné a přizpůsobivé řešení pro své skladovací, výrobní nebo jiné průmyslové potřeby, montovaná zateplená hala je ideální volbou pro vás.

Montované zateplené haly nabízejí několik klíčových výhod oproti nezatepleným halám. Díky zateplení mohou být montované haly lépe chráněny proti teplotním výkyvům a udržovat příjemné pracovní podmínky pro personál, zvýšit efektivitu vytápění a snížit energetické náklady nejen na vytápění, ale i chlazení.

Zateplení montované haly může pomoci zabránit kondenzaci vlhkosti uvnitř haly, což je důležité pro skladování zboží i výrobu.

Zateplené montované haly mohou být navrženy tak, aby poskytovaly lepší izolaci proti hluku, což je důležité zejména pro průmyslové provozy, kde jsou stroje hlučné vůči svému venkovnímu okolí.

Zateplení do určité míry taktéž chrání konstrukci haly před vlhkostí, vodou a jinými vnějšími vlivy, což může prodloužit životnost haly.

Zateplení montovaných hal má řadu výhod a může být klíčovým faktorem pro výběr vhodného typu haly.

Rádi Vám realizaci montované haly naceníme

Pokud máte zájem o zpracování nezávazné poptávky montované haly, sdělte nám následující informace:

 1. Typ a velikost haly - uveďte prosím požadované rozměry haly, výšku stropu a další prostorové specifikace.

 2. Umístění haly - uveďte prosím adresu nebo místo, kde má být hala instalována.

 3. Použití haly - popište, k jakým účelům bude hala sloužit.

 4. Doba realizace - uveďte, kdy by měla být hala hotova.

 5. Kontaktní údaje - uveďte Vaše jméno, telefonní číslo a e-mail pro případné dotazy.

Na základě těchto informací Vám rádi poskytneme nezávaznou cenovou nabídku a odpovíme na případné dotazy. Pokud budete mít zájem, můžeme s Vámi dále konzultovat Vaše specifické požadavky a pomoci Vám vybrat nejvhodnější řešení.

Děkujeme za Vaši zájem o naše montované haly a těšíme se na spolupráci.

 

------------------

Zákazníci hledají obsah této stránky s pomocí výrazů: montované haly kalkulátor, montované haly na klíč, stavba haly na klíč, montované haly kalkulace, cena montované haly. Dále taktéž: montované haly cena, montované haly použité, montované stavby, montované haly ceník, lehké montované haly, montované haly ceny, cena stavby sportovní haly, ocelové haly ceník, ocelové haly cena.