Betonové montované haly

Betonové montované haly

V rámci naší dodávky Vám nabízíme kompletní realizaci nosné konstrukce haly z prefabrikovaného železobetonového systému PREFA, a to včetně pilotového založení. Betonové haly jsou opláštěny nejčastěji PUR/PIR panely, případně minerálními panely a zatepleny skládanou střechou s hydrofólií. Betonové haly dodáváme včetně kompletní dodávky a montáže kvalitních plastových či hliníkových oken a dveří, průmyslových vrat a střešních světlíků.

Plánujete
výstavbu haly?

Kontaktujte nás

Více o montovaných betonových halách

Beton je staletími prověřený konstrukční materiál, který se vyznačuje značnou požární odolností a únosností. Betonové, montované haly slouží jako rozlehlá logistická centra, administrativní budovy, výrobní haly či nákupní centra.

Hlavní výhody betonové montované haly

 • Vhodné pro velké či vícepatrové stavby (naopak ocelové haly jsou vhodné spíše pro jednopatrové objekty)
 • Vysoká nosnost a pevnost v tlaku, použití pro jeřábové dráhy
 • Dodávka železobetonové haly včetně pilotového založení
 • Vysoká požární odolnost železobetonové haly
 • Krátká doba výstavby montované betonové haly
 • Dlouhá životnost montovaných betonových hal
Betonové montované haly - Hlavní výhody betonové montované haly

Využití betonových hal

Nové výrobní či skladové haly se dnes už málokdy realizují z klasických stavebních materiálů, jakým jsou například pálené cihly. Pro větší průmyslové objekty využívající jeřáby, vícepatrové administrativní budovy, vícepatrové sklady či rekreační střediska s maximálními požadavky na bezpečnost a odolnost proti požáru, jsou dnes výrazně vhodnějším řešením betonové montované haly. Své využití najdou například:

 

Prefabrikované betonové haly a jejich hlavní přednosti

 1. Betonové haly vynikají pevností v tlaku a vysokou nosností

  Beton nabývá při použití v nosných konstrukcích velmi dobrých kvalit. Působením tlaku se betonová konstrukce stává velmi pevnou a vydrží i nadměrnou zátěž. Pevnost a tuhost lze ještě zvýšit zapojením železa. To umožňuje vyrábět prefabrikované betonové díly o něco tenčí oproti jiným typům stavebního materiálu, a to při zachování stále stejných nosných a tuhostních schopností. Výsledkem jsou enormně pevné a odolné železobetonové haly.

  Díky tomu se betonové haly hodí pro jakékoliv rozsáhlejší budovy, především však pro firemní či kancelářská centra, která mají několik pater nebo pro skladové a výrobní haly, které disponují mostovým jeřábem a jeřábovými kolejnicemi na stropě. U železobetonové haly máte jistotu, že její konstrukce snese i ty nejnáročnější kritéria.

 2. Betonové haly jsou obzvláště odolné vůči ohni a vysokým teplotám

  Při požáru ve vnitřních prostorách může teplota ohně dosahovat až 1000 °C. Různé druhy betonu dokážou bez problémů odolat i takto vysokým teplotám a zajišťovat stále stejné nosné vlastnosti. U betonových konstrukcí tak nehrozí zhroucení v důsledku nadměrně vysokých teplot. Proto se doporučuje železobetonové haly stavět právě v takových případech, kdy je riziko požáru v tomto objektu vyšší, např. s ohledem na charakteristiku výrobních technologií, které budou v montované betonové hale denodenně realizovány.

  Betonové montované haly jsou díky tomu vhodné pro průmyslové závody, ve kterých se jakýmkoliv způsobem pracuje s ohněm a kde hrozí vyšší riziko vzniku požáru.

 3. Díky prefabrikovaným dílům je výstavba extrémně rychlá a levná

  V současnosti se haly s konstrukcí z betonu či železobetonu montují z prefabrikovaných dílů.Ty se vždy vyrábějí dopředu na míru přímo pro konkrétní projekt tak, aby do sebe veškeré prvky perfektně zapadaly. Na místě pak probíhá pouze jednoduchá montáž jednotlivých částí do jednoho funkčního celku.

  Díky tomuto způsobu stavby se betonové montované haly a železobetonové haly pyšní velmi rychlou realizací. Využitím předvytvořených dílů se zase snižuje cena rozsáhlých budov. Betonové konstrukce jsou tedy skvělým řešením pro rychle se rozvíjející podniky, které potřebují okamžitě a levně rozšířit své výrobní či skladové haly.

Ceník prefabrikovaných betonových hal

Zajímá vás, na kolik vyjde betonová hala v určitém rozměru? Zadejte požadované parametry do našeho kalkulátoru montovaných hal a odešlete nezávaznou poptávku.

Na základě vašich požadavků rádi vypracujeme konkrétní cenovou nabídku, kterou spolu můžeme probrat třeba na nezávazné schůzce v Brně. Pokud máte jiné otázky nebo se rovnou chcete domluvit na realizaci betonové haly podle vašich představ, kontaktujte nás. Vyjdeme vám maximálně vstříc.

Pokud si chcete cenu železobetonové haly vykalkulovat, pak pokračujte sem.

 

------------

Tematická specifikace obsahu stránky: betonová hala, pefabrikované betonové haly, prefabrikované haly, železobetonové haly, betonové montované haly, montované haly ceník, stavba hal, dodavatel hal.

Betonové haly (taktéž označovány jako železobetonové haly) se dnes staví podobně jako ocelové haly, a to z prefabrikovaných prvků vyrobených podle potřeb konkrétního projektu, na místě probíhá pouze montáž. Betonové haly jsou ideálním řešením pro výstavbu vícepatrových objektů, kde je vysoká požární odolnost základním požadavkem projektové dokumentace.

Betonové haly jsou rovněž správnou volbou pro haly s mostovými jeřáby (např. montážní haly, servisní haly, apod.).

V rámci dodávky betonové haly Vám rovněž zajistíme kompletní dodávku projektové dokumentace a realizaci pilotového založení, které je pro tento typ hal ideálním řešením.

Ukázky z realizací betonových hal